Trajekty

Trajektem se z thajské pevniny můžete dostat do Samui, Koh Chang, Koh Tao a na některé ostrovy poblíž Pattayae.

Transfer ze Surattakhani na vyhledávaný Samui je naprosto bezproblémový. Přímo na letišti u příslušné pokladny zakoupíte jízdenku na autobusovou dopravu a trajekt. Autobusem se dostanete na molo Donsak. Trajekty odjíždí každou hodinu, takže nebudete ani dlouho čekat. Cesta trvá asi jednu a půl hodiny, můžete být jak na otevřené palubě, tak i v klimatizované kajutě.

Z hlavního města provincie Trat na ostrově Koh Chang můžete odplout ze tří mol. Všechna jsou umístěna v oblasti Laem Ngob. Můžete se dostat k moři pomocí pro pasagery uzpůsobeného pickupu. Otevřené thajské „pickupy“ mají stanoviště na městském tržišti. Náklady na cestu jsou asi 30 bahtů. Trajekt obvykle vyplouvá na ostrov každou hodinu od 6:30 do 19:00. Doba jízdy je cca 40 minut. Cena jízdenky je 30 bahtů.

Do přístavu Koh Tao se dostanete trajektem z města Suratthani na pevnině, cesta trvá přibližně 4 hodiny, jen noční trajekt odjíždí kolem 23:00 a přijíždí do Koh Tao brzy ráno (přibližně 6:00 ). V případě nočního transferu se doporučuje přijít na palubu dříve, abyste obsadili matraci.