Klima na ostrově Phuket

Počasí na Phuketu je ovlivněno subekvatorickým klimatem, který je charakterizován stabilními vysokými teplotami po celý rok. Změna sezon je závislá na změně směru větru: od dubna do listopadu dominuje na ostrově jihozápadní monzun, což přináší silné deště, a od prosince do března je severozápadní monzun v plném proudu a přináší relativně suché počasí.

Ostrov Phuket na jaře

V březnu postupně začíná narůstat teplota. Jde o nejteplejší období roku, které je začátkem thajského léta. Úroveň vlhkosti v důsledku přibývajících dešťů stoupá, takže večery při mírných teplotách jsou velmi dusné. Ale v tuto chvíli můžete vyzkoušet tak vynikající exotické ovoce, jako je longan, salak a zapota zrající právě brzy na jaře. Duben je tzv. přechodným obdobím, kdy se klima přenastavuje na období tropických bouří. Počet deštivých dnů ještě není kritický, přesto dusivé horko už není moc příjemné. V květnu bychom měli očekávat zhruba 18–20 deštivých dnů, nebo spíše nocí, protože srážky zpravidla přicházejí za temna (i když někdy se táhnou přes celý den). Teplota klesá, ale jen mírně. Na západním pobřeží vlny vzrůstají, což ocení surfaři. Na jaře sluneční aktivita v Phuketu dosahuje maxima a dokonce i v podmínkách těžkých mraků je možné se spálit během několika minut. Klobouk, spousta nápojů a dobré opalovací krémy jsou naprosto nezbytnými. Ale ani tak se nedoporučuje jezdit na ostrov v tomto období s dětmi.

Západ slunce na Phuketu
Phuket na jaře

Teploty a počasí na ostrově Phuket na jaře

Počasí na Phuketu na jaře. Jarní sezona na Phuketu. Phuket na jaře

Počasí na ostrově Phuket na jaře

Ostrov Phuket v létě

Stručně řečeno je deštivé, horké a větrné. Teplotní režim letní sezony je poněkud mírnější než teplota na jaře, nicméně úroveň relativní vlhkosti dosahuje svého maxima. Dýchání se stává velmi obtížným a dokonce ani s přihlédnutím ke snížení sluneční aktivity si nemusí ani ti s dobrým zdravotním stavem na toto klima zvyknout. Světelný den je velmi dlouhý – v průměru 12–13 hodin denně a noc je odpovídajícím způsobem krátká, v důsledku čehož vzduch nemá čas na ochlazení. V tomto okamžiku padá maximální množství srážek. Deště jsou dostatečně silné, pamatujte na to, když plánujete pozdní návrat z nočního klubu. Téměř celou letní sezonu doprovází prudký vítr a někdy i skutečné bouře. Velké vlny jsou pozorovány téměř po celém pobřeží Phuketu, stejně jako silné mořské proudy. Na mnoha plážích ostrova vidíte blikající červené varovné vlaječky.

Velký bílý Buddha na ostrově Phuket
Phuket v letě

Teploty a počasí na ostrově Phuket v letě

Počasí na Phuketu v letě. Letní sezona na Phuketu. Phuket v letě

Počasí na ostrově Phuket v letě

Ostrov Phuket na podzim

Na podzim jsou průměrné denní teploty o několik stupňů nižší, moře se také trochu ochlazuje, ale silné srážky trápí ostrov nadále a v důsledku toho přetrvává vysoká vlhkost. Navzdory každodenním přeháňkám je slunce v Phuketu velmi silné. I když je zataženo, je lepší se opalovat pod baldachýnem palmových stromů, jinak se po několika hodinách 100 procentně spálíte. Koupání v moři je sporné. Velké vlny dovolí spíše plácaní než plavání. Do listopadu dojde k poklesu množství srážek. Nicméně tento měsíc je stále považován za nízkou turistickou sezonu, protože počasí není příliš stabilním. Je lepší vybrat si hotel, který má bazén.

Bungalov na pláži
Phuket na podzim

Teploty a počasí na ostrově Phuket na podzim

Počasí na Phuketu na podzim. podzimní sezona na Phuketu. Phuket na podzim

Počasí na ostrově Phuket na podzim

Ostrov Phuket v zimě

Jihozápadní větry jsou v zimě nahrazeny severovýchodními monzuny. Relativně dlouhé suché období začíná. Prší maximálně 5–6 krát za měsíc. Jedinou výjimkou je prosinec s poněkud nepředvídatelným počasím. Obecně jsou zimní klimatické podmínky poměrně příznivé. Navzdory velmi mírnému poklesu teploty dochází k úbytku tepla, v dopoledních hodinách a ve večerních hodinách je ve vzduchu cítit příjemnou svěžest a je velmi osvěžující plavat. Vlny nejsou téměř žádné, voda je mírně teplá. Jedinou věcí, která může přinést trochu nepohodlí, je neustálý odliv a přiliv. Každá pláž má svůj vlastní rozvrh. Pro nejpohodlnější odpočinek doporučujeme, abyste si vybrali ta místa, kde je odliv v noci.

Teploty a počasí na ostrově Phuket v zimě

Počasí na Phuket v zimě. Zimní sezona na Phuketu. Phuket v zimě

Počasí na ostrově Phuket v zimě

Při plánování dovolené na Phuketu je vhodné brát ohled na povětrnostní podmínky. V zimních měsících sem můžete směle vyrazit, příjemně bude i na začátku jara.