Klima v Pattayi

Pattaya má teplé tropické klima s vysokými teplotami vzduchu po celý rok. Je stabilnější než zbytek Thajska a projevy monzunové sezony, které trvají od května do listopadu, jsou mírnější než v ostrovních letoviscích. Od prosince do dubna trvá suchá sezona, která se vyznačuje poklesem relativní vlhkosti.

Pattaya na jaře

Jaro v Pattayi je poměrně horké a vlhké. V prvních dvou měsících je málo srážek, ale teploměr stále stoupá. V poledních hodinách v dubnu může dosáhnout 35 °C. Večer nepřináší úlevu, protože se vzduch ochlazuje pouze na 27 °C. Voda v moři je velmi teplá, takže koupaní nemá bohužel osvěžující účinek. V květnu se srážky stávají intenzivnějšími, je to začátek období tropických dešťů, kdy prší v průměru 13 dní v měsíci.

Teploty a počasí v Pattayi na jaře

Počasí v Pattayi na jaře. Jarní sezona v Pattayi. Pattaya na jaře
Počasí v Pattayi na jaře

Pattaya v létě

Letní měsíce se vyznačují poměrně horkým počasím. Průměrné denní ukazatele teploty jsou mírně nižší než na jaře a měsíční množství srážek je téměř 1,5 krát menší než v květnu, nicméně úroveň relativní vlhkosti dosahuje maximálních hodnot, takže toto počasí se špatně snáší. Slunce je méně aktivní, ale i v zatažených dnech se na slunci velmi rychle spálíte. Teplota vody v moři v tomto období je 28–29 °C, dost často ale není vhodná ke koupání kvůli velké míře znečištění.

Teploty a počasí v Pattayi v létě

Počasí v Pattayi v letě. Letní sezona v Pattayi. Pattaya v letě

Počasí v Pattayi v letě

Pattaya na podzim

Září a říjen představují druhý nárůst monzunové aktivity. Prudké deště se vyskytuji téměř denně, většinou odpoledne a v noci. Zpravidla ustanou do jedné hodiny, proto do rána už vše vyschne. Mořské vlny nejsou nijak velké, ale voda je spíše blátivá a nenabízí příjemné koupání. Ve večerních hodinách je ještě stále nesnesitelně dusno, což ale trochu ustupuje začátkem listopadu. Tento měsíc je přechodný z hlediska počasí, je už začátkem „chladné“ suché sezony.

Teploty a počasí v Pattayi na podzim

Počasí v Pattayi na podzim. podzimní sezona v Pattayi. Pattaya na podzim
Počasí v Pattayi na podzim

Pattaya v zimě

Zima v Pattayi – nejpříznivější klimatické období. Déšť se vyskytne extrémně vzácně, což vede k tomu, že vlhkost ve vzduchu nakonec klesá a stane se více či méně blízkou normálu. Během dne teplota zůstává vysoká, což se ale snadno snáší. Přes osmihodinový slunečný den přinášejí večery chlad: ve večerních hodinách klesá rtuť teploměru k 21–23 °C, což vám umožní vést i aktivní noční život. Změna klimatu také ovlivňuje mořskou vodu, která se ochladí na 26–27 °C, a to jsou docela příjemné podmínky pro koupání.

Teploty a počasí v Pattayi v zimě

Počasí v Pattayi  v zimě. Zimní sezona v Pattayi. Pattaya v zimě
Počasí v Pattayi v zimě