Klima v Bangkoku

Podnebí v Bangkoku

Bangkok leží v oblasti vlhkých tropů, což předurčilo vytvoření subekvatorického klimatu na jeho území. Celoroční počasí ve městě se vyznačuje vysokými teplotami s menšími sezonními výkyvy. Nejhorší povětrnostní podmínky jsou od března do května, od května do října jsou přítomny tropické deště, období od listopadu do března je považováno za nejsušší období roku.

Bangkok na jaře

Kalendářní jaro v Bangkoku je nejnáročnějším obdobím roku, kdy v poledních hodinách teploměr často dosahuje až 40 °С. Dešťové srážky jsou přítomny pouze 3–6 dní v měsíci a trvají jen krátkou dobu, takže déšť nepřináší mnoho úlevy. Večer je také dusno. Světelný den dosahuje 13 hodin, slunce stoupá velmi brzy a v noci se vzduch ochladí pouze na 25–26 °C. Úroveň sluneční aktivity je maximální, pobyt venku po dlouhou dobu je velmi obtížný. Obecně to není nejlepší období pro návštěvu města. Nicméně na jaře příroda hraje novými barvami a v parcích a zahradách začíná aktivní kvetení. Mimochodem právě v dubnu, kdy je v hlavním městě neuvěřitelné teplo, jsou pořádány velké oslavy k thajskému novému roku.

Bangkok sady
Bangkok na jaře

Teploty a počasí v Bangkoku na jaře

Počasí v Bangkoku na jaře. Jarní sezona v Bangkoku. Bangkok na jaře
Počasí v Bangkoku na jaře

Bangkok v létě

V létě padá na Thajsko jihovýchodní monzun a Bangkok, stejně jako další města na venkově, dostává velkou část ročních srážek. Prší zpravidla v druhé polovině dne a v noci a doba trvání srážek kolísá mezi čtvrthodinou až hodinou. Kromě toho jsou často dopoledne přítomny silné větry a bouřky. Jak letní sezona stoupá, srážky se zvyšují a v srpnu téměř každý kalendářní den zaznamená srážky. Naštěstí jsou bez strašných následků a většina turistických míst zůstává přístupna veřejnosti. Ve výjimečných případech jsou zrušeny některé vnitrostátní a mezinárodní lety. Pokud jde o teplotu, v létě v Bangkoku zůstává poměrně horké počasí, i když ne tak extrémní jako na jaře. Horší je však zvýšená vlhkost, díky čemuž se vzduch stává nepříjemně lepivým.

Bangkok řeka
Bangkok v letě

Teploty a počasí v Bangkoku v letě

Počasí v Bangkoku v letě. Letní sezona v Bangkoku. Bangkok v letě
Počasí v Bangkoku v letě

Bangkok na podzim

V první polovině podzimu dochází k prudkému nárůstu srážek, přičemž září je neustálým lídrem v počtu deštivých dnů. V tomto okamžiku se také snižuje počet slunečních hodin, avšak denní teplota zůstane kolem 31–32 °C a až večer se vzduch ochladí na 24 °C. V předvečer konce deštivého období, nebo spíše v listopadu, teploměr v noci klesne na 23 °C. Vzduch se stává sušším, takže dýchání je mnohem volnější a snadnější. Tento měsíc představuje začátek otevření hlavní turistické sezony.

Chrám v Thajsku
Bangkok v letě

Teploty a počasí v Bangkoku na podzim

Počasí v Bangkoku na podzim. podzimní sezona v Bangkoku. Bangkok na podzim
Počasí v Bangkoku na podzim

Bangkok v zimě

Zima je opravdu luxusní dobou roku. Monzun už dávno „omezil“ své síly (ne více než 1–3 deštivé dny) a počasí, navzdory vysokým teplotním špičkám, přináší příjemný chládek, a to díky normalizaci relativní vlhkosti vzduchu a chladnějším večerům: denní amplituda průměrných měsíčních teplot od prosince do února je asi 10–12 °C. Nejteplejším zimním měsícem je únor.

Chrám v Thajsku. Thajské střechy
Bangkok v letě

Teploty a počasí v Bangkoku v zimě

Počasí v Bangkoku v zimě. Zimní sezona v Bangkoku. Bangkok v zimě
Počasí v Bangkoku v zimě

Bangkok je celoroční turistickou destinací, ale nejoptimálnější povětrnostní podmínky pro bezstarostnou dovolenou ve městě přinášejí konec podzimu, zima a první dva měsíce jara. Doufáme, že tato informace Vám pomůže naplánovat hezký a příjemný výlet do hlavního města Thajska!